(0)
انتشار 1396/06/23
نسخه 50.0
اندروید 4.1 به بالا
گروه ایرانی
حجم 3.59 MB
قیمت 40,000 ریال

دانشنامه امام حسین علیه سلام   ‪emam hosein کندو برنامه مذهبی ایرانی kakheaseman.ir گروه نرم افزاری آسمان

تصاویر

توضیحات

دانشنامه امام حسين عليه سلام

دانش نامه امام حسين(ع) با محور قرار دادن امام حسين(ع) و جستجو در بيش از پانصد مصدر تاريخي، حديثي، فقهي، تفسيري و کلامي، آنچه را درباره زندگاني فردي و اجتماعي، سخنان و آرا و نظريات ديگران در باره امام(ع) يافت مي‌شده گرد آورده است و پس از تجزيه و تحليل و ساماندهي منطقي مباحث، در اختيار پژوهشگران قرار مي‌دهد.

مي‌توان ادّعا کرد با جستجوي گسترده در تمامي مصادر مربوط، اعم از منابع کهن و جديد، و نيز منظور داشتن ابعاد قرآني، حديثي، کلامي، فقهي، تاريخي و اجتماعي مسئله، و نگاه تحليلي ـ انتقادي به اطّلاعات و آگاهي‌هاي موجود، مجموعه اي نسبتاً جامع در باره امام حسين(ع) سامان يافته است.

در اين دانش نامه تلاش شده است تا تمام مقاطع زندگي امام حسين(ع) بازگو شود، هر چند حساسيت و بزرگي حادثه عاشورا ايجاب مي‌کرد که نسبت به آن مقطع، بررسي علمي درخور انجام گيرد. مي‌توان تاريخ زندگي نوراني و افتخارآميز حضرت ابا عبد اللّه الحسين(ع) را به پنج دوره تقسيم کرد:

دوره اوّل، مقارن با حيات پيامبر(ص) (? ـ ?? ق)؛

دوره دوم، از رحلت پيامبر(ص) تا پايان خلافت عثمان (?? ـ ?? ق)؛

دوره سوم، مقارن با خلافت امام علي(ع) (?? ـ ?? ق)؛

دوره چهارم، از شهادت امام علي(ع) تا هنگام مرگ معاويه و به قدرت رسيدن يزيد (?? ـ ?? ق)؛

و دوره پنجم، دوران قيام بر ضدّ حکومت يزيد (?? ـ ?? ق)

بررسي ادوار پنجگانه زندگي امام حسين(ع)، از حضور فعّال و تأثيرگذار ايشان در حوادث و رخدادهاي جامعه اسلامي خبر مي‌دهد، چنان که بررسي سيره و سخنان بر جاي مانده از ايشان ـ که از حجم نسبتاً بالايي برخوردارند و ميراث علمي ايشان تلقّي مي‌گردند ـ نيز توجّه به پرورش اخلاقي و معنوي انسان‌ها را به نمايش مي‌گذارد. هر يک از دوران‌هاي تاريخ زندگي امام حسين(ع)، ويژگي‌هاي قابل تأمّل و آموزنده اي دارد:

يکي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي دوره نخست، پرورش يافتن در دامان پيامبر(ص) و برخورداري از تأثيرهاي عاطفي و معنوي پيامبر خداست. در دوره دوم، انزواي سياسي امام(ع) و روابطشان با خُلفا و نقش ايشان در حوادث مهمّ دوران جواني‌شان (مانند: فتوحات اِفريقيه و طبرستان و پيشگيري از قتل عثمان)، ويژگي‌هايي هستند که بايد مورد بررسي قرار گيرند. ويژگي دوره سوم، حضور ايشان در جنگ‌هاي جمل، صفّين و نهروان و نيز حضور فعّال در کنار پدر است. ويژگي دوره چهارم، همراهي امام حسين(ع) با تصميم گيري‌هاي امام حسن(ع) در برخورد با معاويه و احترام گذاشتن کامل ايشان به برادر است. به علاوه، اعتراض‌ها و موضع گيري‌هايي در برابر حکومت معاويه از ايشان به چشم مي‌خورد که زمينه ساز حادثه عاشورا شمرده مي‌شوند.

سرانجام به دوره پنجم زندگي امام(ع) مي‌رسيم که هر چند از نظر زماني، نسبت به ديگر دوره‌ها، کوتاه تر است؛ امّا مهم‌ترين، حسّاس ترين و افتخارآميزترين فصل تاريخ زندگاني امام حسين(ع)، نهضت حسيني، اواخر ماه رجب سال ?? هجري، با حرکت امام حسين(ع) از مدينه به طرف مکه، آغاز شد و با بازگشت اهل بيت ايشان به مدينه، پايان گرفت. اين دوره کوتاه ـ که کمتر از يک سال به طول انجاميد ـ، از نظر کمّيت، بسيار کوتاه و زودگذر بود؛ امّا از نظر کيفيت و آثاري که بر آن مترتّب شد، بسيار مهم و جاويد و فراموش ناشدني است. آنچه در اين دوره کوتاه اتّفاق افتاد، نه تنها در تاريخ اسلام، بلکه در تاريخِ بشر، بي نظير است.

ما اين کتاب چهرده جلد را براي شما بصورت يک نرم افزار دراورده و در اختيار شما قرار داده ايم.اين نرم افزار داري310فصل ميباشد
هر فصل شامل چندين سربرگ ميباشد,در مجموع اين نرم افزار شامل 280سربرگ ميباشد.

از ديگر امکانات نرم افزار:قسمت بندي متن هاي طولاني براي دسترسي آسانامکان به اشتراک گذاشتن بخش منتخب نرم افزار و دريافت عناوين پر مخاطب به صورت آنلاينامکان ترجمه نوشتن شما براي متن ها و انتشار آن به نام خودتان

امکان گزارش خطا در داخل نرم افزارامکان قفل برنامه

امکان نظرسنجي داخل نرم افزار40 نوع قلم زيبا

12 رنگ قلم

12 رنگ پس زمينه

تغيرات اين نسخه:

فعال شدن و بهبود بخش پر مخاطب.

امکان مشاهده آمار نظرسنجي

امکان مشاهده ديگر محصولات ماامکان اشتراک گذاري مطالبچند تغيير کوچک

توجه:1-اين برنامه در حال توسعه ميباشد و به زودي بخش هاي جديد به آن اضافه ميشود

2-سرور ما فعلا دچار مشکل شده و خدمات آنلاين چند روزي دچار مشکل ميباشد

3-نسخه پيشنمايش فقط بخش اول را نشان ميدهد،براي ديدن ديگر قسمت ها بايد نرم افزار را ارتقاء دهيد4-اين برنامه پس از رسيدن به فروش مد نظر ،بروزرساني خواهد شد

5-بخش صوتي تا پايان سال آينده فعال خواهد شد

6-بخش ترجمه آنلاين تا پنج سال آينده فعال خواهد شد.با تشکر از شمااين نرم افزار در سامانه ثبت رسانه هاي ديجيتال ثبت و تاييد شده است

کد پيگيري:بزودي نوشته ميشود

منابع در بخش راهنما-->راهنما-->

انتهاي صفحه نوشته شده است


پشتيباني:
09174865093
09394294966
رضاييپست الکتريکي:

meisamrezaei@mailfa.com
سايت ما:kakheaseman.ir


کليد واژه ها
دانشنامه امام حسين,امام حسين,کربلا,امام حسين,حسين


This app has only persian language.

تغییرات در نسخه 50.0

امکانات جدید

امتیازات

رتبه میانگین
0.0
(0)

نظر شما

شما وارد کندو نشده اید.

نظرات

در حال حاضر نظری وجود ندارد.