(0)
انتشار 1395/09/30
نسخه v1.1
اندروید 2.3.3 به بالا
گروه ایرانی
حجم 15.23 MB
قیمت 50,000 ریال

سگ ها   ‪Dogs کندو برنامه آموزشی ایرانی (ندارد) زندگی با مهندسی

تصاویر

توضیحات

هر آنچه درباره سگ ها لازم است بدانید

سَگ 

(نام علمی: Canis lupus familiaris) 

زیرگونهٔ اهلی گرگ‌ها و پستانداری از راستهٔ سگ‌سانان است. سگ نخستین جانوری است که به دست انسان اهلی شد. سگ‌ها متنوع‌ترین حیوان زمین هستند که میراث چند هزار سال مداخله انسان در روند جفت گیری و پرورش این حیوان است.

سگ‌ها نقش‌های مختلفی را در جوامع انسانی بر عهده گرفته‌اند و آدمیان از ایشان برای شکار، گله‌داری، بارکشی، محافظت، کمک به پلیس و نیروهای نظامی، همراهی و همدمی و کمک به اشخاص دچار ناتوانی استفاده کرده‌اند. در بعضی فرهنگ‌ها از آن به عنوان یک منبع غذایی هم استفاده شده‌است. در سال ۲۰۰۱ برآورد شده که حدود ۴۰۰ میلیون قلاده سگ در سراسر دنیا زندگی می‌کنند.

سگ‌ها شامل صدها نژاد متفاوت می‌شوند که بیشتر آن‌ها در چندصد سال اخیر به وسیله اصلاح نژادی توسط انسان‌ها ایجاد شده‌اند. انسان‌ها از طریق تولید نسل از سگ‌های دارای صفات جسمی و رفتاری مخصوص برای انجام بهتر نقش‌های خاص باعث ایجاد نژادهای متفاوتی از سگ‌های شده‌اند که تفاوت‌های ظاهری قابل توجهی با یکدیگر دارند. ارتفاع انواع مختلف سگ از سطح زمین تا بین دو کتف از حدود ۱۵ سانتی‌متر در نژاد شی‌هواهوا تا حدود ۷۶ سانتی‌متر در سگ تازی ایرلندی متغیّر است. رنگ آن‌ها نیز از سفید تا سیاه و از قهوه‌ای تیره تا روشن با طرح‌های مختلفی متغیر است. پوشش آنها نیز از بسیار کوتاه تا چند سانتی‌متر متفاوت است، از موی خشن تا پشم صاف، مجعد یا نرم.این برنامه شامل سر فصل های زیر می باشد:

سَگ چیست؟

دسته بندی سگ ها

انواع سگ

نگهداری از سگ ها

شیوه تمیز کردن و نگهداری دندانها

تغذیه

آموزش محل ادرار به سگ

اقدامات بهداشتي و آرايشي برای سگ ها

رسیدگی به مو و پوست

مراقبت از چشم ها

سلامت گوش ها

كمك‌هاي اوليه به سگها

گفتگو با یک مربی تربیت سگ

سگ‌های خانگی و آموزش‌های تخصصی امداد و نجات

اصول تربیت سگ

بیماری های سگ

مسمومیت در حیوانات خانگی

سگ در قانون و شرعهر کدام از سر فصل های بالا، شامل زیر مجموعه هایی می باشد که درباره سگ ها، هر آنچه لازم است بدانید را شامل می شود.

امتیازات

رتبه میانگین
0.0
(0)

نظر شما

شما وارد کندو نشده اید.

نظرات

در حال حاضر نظری وجود ندارد.